Recepty


Nudlová polévka se zeleninou

Budete potřebovat:

50g sušeného hrachu, velká cibule, 4lžíce olivového oleje, 2 lžíce rajského protlaku, haussa a mletá ostrá paprika, mladá petrželová nať, celerová nať, sůl, pepř černý, sladká mletá paprika, 3malé artyčoky (mohou být i zavařené), 200g zmrazeného nebo čerstvého hrachu, čínské nebo vlasové nudle.

Postup přípravy:

Hrách si přes noc namočte, a vařte ho asi 3 hodiny, pak nechte vychladnout a sceďte.

Cibuli nakrájejte na malé kostičky a rozesmažte v hrnci na polévku. Rajský protlak smíchejte s harrisou a čtvrt litrem vody a přidejte k cibuli. Pak dolijte dalšího čtvrt litru vody. Posekejte zeleninové natě a přidejte je do polévky. Dochuťte solí a pepřem a paprikou… takto povařte asi 10 minut.

Mezitím si nachystejte artyčoky. Očistěte je a nakrájejte na menší kousky. Z čerstvých artyčoků vyjmete semena a nitky a odřežte tvrdé kraje. Pak je přidejte do polévky společně s hrachem a vařte 10 minut.

Nakonec přidejte nudle a vařte ještě 15 minut, než změknou. Pak ochutnejte a podávejte.

Kuskus

Budete potřebovat:

500g kuskusu, 500g hovězího masa, 100g rajského protlaku, velkou cibuli, asi 2 stroužky česneku, 3-4 rajčata, papriku, harasu, černý pepř a sůl, olivový olej.

Postup přípravy:

Maso, cibuli, rajčata a papriku pokrájejte a osmahněte na pánvi. Pak přilijte vodu, dodejte protlak, sůl a pepř a česnek. Takto vařte, dokud maso nebude hotové. Asi 15 minut.

Kuskus připravte tak, že ho krátce povaříte ve slané vodě nebo na páře v sítku. Až je kuskus hotový, smícháme ho s masem nebo maso naložíme na kuskus. Konečná úprava je na vás a na vaší chuti a představivosti.

Recepty pocházejí z:

Nejlepší recepty světové kuchyně, Michael Brauner, Knižní klub