Hammamet patří mezi velmi oblíbené a turisty vyhledávané destinace v Tunisku. Středisko najdete na poloostrově Cap Bon. Hammamet není pouze plážovou oblastí, ale i velmi známým lázeňským centrem. Historie místa sahá až do 10. století, kdy bylo založeno rybáři. Není proto divu, že celá oblast okolo letoviska Hammamet je bohatá na památky a historicky významná místa.

V Hammametu zaujme na první pohled, že je město v podstatě jednou velkou zahradou. Pomerančovníky, citronovníky, jasmínovníky a olivovníky tu rostou na každém kroku, stejně jako spousta dalších rostlin a květin. Kromě toho tvoří další výrazný prvek dlouhé pláže pokryté bělostným pískem a překvapivě čistou, průzračně modrou vodou v moři. Hotely jsou tu dostupné klidné pro rodinnou dovolenou, stejně jako ty vybavené pro divoké večírky. Nová hotelová a zábavní čtvrť Yasminne Hammamet nabízí všem množství aktivit a zábavy.

Seznamte se s historií skrze významné stavby

Místní pevnost (kasbah) má v sobě muzeum, kde se dozvíte o místním pirátství i španělské okupaci. Jejím největším lákadlem je výhled z hradeb, odkud uvidíte na spletité uličky centra města i malebný přístav. Ve Vile Dar Sebastian si můžete prohlédnout nejen tuto nádhernou stavbu, ale i její interiéry a zahradu, včetně výstav současného umění. Je totiž kulturním centrem Hammametu.

Ve starém centru města oddychněte od žáru slunce a nakupte suvenýry

Bludištěm úzkých a klikatých uliček, lemovaných zdmi z 15. století, můžete procházet kolem zachované tradiční tuniské architektury. Některé z ulic jsou zastřešené, takže i ve vedrech zůstává staré centrum města (medina) chladné a tmavé. Také tu máte nejlepší příležitost nakoupit místní keramiku, kožené zboží, šperky nebo i koberce.

Pláže jako stvořené pro dokonalou dovolenou

10 kilometrové pásmo širokých pláží je lemované palmami z jedné strany a pestrobarevnými rybářskými loděmi z té druhé. Pozvolný vstup do moře je ideální pro rodiny s dětmi. Ale najdete tu prostor i pro další vodní aktivity, včetně vodního skútru nebo windsurfingu. Průzračná voda a bohatý podmořský život lákají k potápění nebo šnorchlování, které si můžete dopřát díky potápěčskému centru. Navedou vás i ke starším vrakům lodí.

Využijte volný čas naplno

Vydat se můžete i do několika zábavních parků: zoopark Friguia Park (vzdálený 30 km), kde potkáte spoustu zvířat, Carthage Land amusement park, kde je spousta atrakcí pro celou rodinu v nejrůznějších jízdách a aktivitách spojených s historií Tuniska. K dispozici jsou i dvě golfová hřiště. A o zábavu nepřijdete ani večer. Můžete povečeřet ve starobylém centru nebo v přístavu s krásnými výhledy, či se vydat do klubů, kde hraje nejeden nejlepší tuniský i mezinárodní DJ. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *