Nachází se na pobřeží Hammamského zálivu.  Patří mezi velmi vyhledávaná letoviska. Je vhodné pro rodiče s dětmi. Výhodou je množství vysázených palem a stromů, to z letoviska dělá malebné místo plné zeleně. Ve městě Sousse najdete mnoho kulturního vyžití. Jak historie, tak i restaurace, bary a kluby.

Sousse je díky své bohaté historii sahající do 11. století před naším letopočtem a skvělé poloze u nádherných pláží právem velmi oblíbenou destinací.

V Sousse poznáte, jak se žije v Tunisu

Třetí největší město Tunisu Sousse se skládá ze všech druhů čtvrtí, které můžete v tuniských městech najít. Od historického jádra, přes nejmodernější promenády až po předměstí obývaných těmi nejchudšími. Hotely jsou netypicky rozmístěné po celém městě, takže tu k poznání místního života budete mít opravdu blízko.

Staré centrum města je součástí světového dědictví UNESCO

Starodávné centrum města (medina) je díky své původní zachované architektuře součástí UNESCO. Spletité uličky plné prodejců s nejrůznějším zbožím a kaváren obklopuje mohutné opevnění, které využívá obrovské bloky recyklované z římských památek. Historii můžete poznávat nejen z úzkých uliček s domy natěsnanými na sobě, ale i v několika muzeích a historických stavbách.

V samotném centru se nachází zajímavá stavba především kvůli své funkci. Ribat byl zároveň klášterem a pevností, který založili dříve než město. Nedaleko něj je Velká mešita se neobvyklým prvkem v podobě schodiště vedoucího z nádvoří do poměrně malého minaretu. Dovnitř mohou jen muslimové, ale dveře bývají často otevřené, takže se dá nakouknout dovnitř. Nádvoří je dlážděné mramorovou mozaikou.

Pevnost a muzeum v jednom

Na hradby navazuje několik věží, které tvoří pevnost (kasbah). Jejich součástí je i dominantní čtvercová Khalefova věž, která poskytuje úžasný výhled na mořskou hladinu i celé město. V pevnosti najdete jedno z městských muzeí – archeologické. Má druhou největší sbírku antických památek a hlavní výstavy se dělí na punské, římské a raně křesťanské období.

Zábava na pláži i ve městě

Sousse je oblíbené i pro své pláže, které tvoří bělostný písek a vstup do moře je pozvolný. Celkem 10 kilometrů pláží je většinou volně přístupných, malá část patří k hotelům. Můžete si užít i spoustu zábavy v nočních klubech, třech kasinech a nespočtu restaurací. Protože je Sousse srdcem regionu pěstujícího olivy, olivový olej je přítomný ve všech chodech. Kromě tradiční olihně nebo chobotnice seženete i sushi nebo italskou kuchyni.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *