Tabarka patří mezi klidnější a menší letoviska. Nenajdete zde tolik možností kulturního vyžití. Naopak je Tabarka zeleným rájem s množstvím historickým památek a romantických zákoutí.

Malé město Tabarka leží blízko Alžírských hranic a má jedinečnou a autentickou atmosféru, protože tu najdete víc místních než turistů. Střetává se tu mořská krajina s horskou, které tak vytváří výjimečnou krajinu se spoustou možností trávení volného času venku. V létě se tu koná velký jazzový festival.

Město Tabarka je klidným přístavištěm

Turistická oblast v Tabrace má výhodu v tom, že je blízko k centru města, což není všude v Turecku. Dá se sem rychle a snadno dostat z jakéhokoli ubytování. Centrum města má široké ulice a můžete se tu najíst v menších restauracích, nabízejících čerstvé plody moře, nebo posedět v typických kavárnách. Za návštěvu stojí křesťanská bazilika, která byla postavená na římských ruinách ze 3. nebo 4. století. Zajímavé je i místní muzeum.

Pevnost Genoese musíte vidět

Na samostatném ostrově, který je nyní s pevninou spojený 400 metrů dlouhým násepem, je postavená pevnost. Nese svůj název po rodu Genoese, který ji v 16. století postavil. Většina pevnosti je uzavřená veřejnosti, protože tu sídlí tuniská armáda. Turisté se dostanou do malé části, kde mohou navštívit i muzeum. Nejlepší je na ní ale uchvacující výhled. Díky její vyvýšené poloze skvěle dohlédnete na moře, záliv i celou Tabarku.

Skalní útvary jsou místní zajímavostí

Na pobřeží se tyčí několik skalních útvarů, které mají špičatý tvar. Proto se jmenují Les Aiguilles (jehly). Mezi jednotlivými skalami je široký kamenný most, díky němuž si je můžete bezpečně prohlédnout opravdu zblízka.

Výlet do hor osvěží

Za Tabarkou se po horském řetězci táhnou husté dubové lesy, jedny z nejkrásnějších ve Středomoří. Vydáte-li se směrem k vesnici Aïn Draham, narazíte na spoustu potoků, vodopádů a vodních nádrží.

Pláže plné jemného písku a úžasný podmořský život

A v neposlední řadě tu najdete pláže s jemným pískem (kromě té u Les Aiguilles, která je oblázková) a skvělé podmínky pro vodní sporty. Obzvlášť pro potápění jsou tu dokonalé podmínky, díky rozmanitému podmořskému životu s úchvatnými korály. Patří proto k vyhledávaným místům především potápěči.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *