Port el Kantaoui není českými turisty příliš vyhledávaný. Jde o nové letovisko, které nabízí množství kulturního i sportovního vyžití. Avšak při jeho návštěvě budete muset sáhnout hluboko do kapsy. Místo není příliš historicky významné. Je vhodné pro rodiny s dětmi.

Říká se že, Port el Kantaoui je Saint-Tropez Tuniska. Toto výrazně odlišné letovisko od typických tuniských turistických cílů se zaměřuje hlavně podporu turismu. Je proto oblíbené hlavně mezi Tunisany, dále pak mezi ruskou klientelou.

Moderní letovisko nabízí luxusní trávení dovolené

Atmosféra městečka je elegantní, nikde se kolem vás nebudou tlačit velké davy. Leží u přístavu, kde kotví jachty i výletní lodě. V Hammamském zálivu ho nechal vybudovat v roce 1978 tehdejší prezident Bourguiba na podporu turistického ruchu. Městečko je složené z hotelů, apartmánů a obchodů. Hotely mají bohatě zelené zahrady a kvetou tu fuchsie, jasmíny a oleandry. Budovy jsou tu postavené v příjemné bílo-modré kombinaci. Ulice, parky a náměstí s fontánami pro udržení příjemné vlhkosti vzduchu vytváří pocit skutečného města, které je ale nadmíru klidné. Místní pláže patří k nejkrásnějším na tuniské riviéře.

Na nádherné pláži si najde vyžití každý

Místní pláž lemovaná hotely je většinou soukromá, ale najdou se tu i slušné veřejné úseky. Falešné pirátské lodě nebo pestrobarevné rybářské lodě vozí turisty, aby si zaplavali v hlubších vodách nebo tu vyzkoušeli rybolov. K dispozici je spousta vodních spotů, od šlapadel, přes windsurfing, vodní lyžování až po vodní skútry. Je tu i několik potápěčských center a podmořský život můžete prozkoumat z lodi s proskleným dnem.

Zabavíte se v aquaparku i na golfu

Port el Kantaoui nabízí spoustu aktivit pro rodiny s dětmi. Velký aquapark Aqua Palace se rozkládá na víc než 2 hektarech a je tu spousta atrakcí, včetně nejrůznějších tobogánů a bazénem s vlnami. Adrenalin zažijete v Hannibal Park s horskou dráhou nebo na motokárách v Hergla Karting Park. V Port el Kantaoui si můžete zahrát i golf na 36 jamkovém hřišti nebo se projet na koni.

Bohatý noční život podél přístavu a k poznání historie jen pár kilometrů

Kolem přístavu jsou ty nejvyhlášenější restaurace, bary a diskotéky. Najdete tu i spoustu zmrzlinových stánků a obchodů. V asi 10 kilometrů vzdáleném městě Sousse můžete poznat historii oblasti, ve starobylém centru i několika muzeích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *