Mahdia patří k menším a klidnějším letoviskům. Nachází se nedaleko letoviska Sousse. Je významným rybářským centrem. Město Mahdia bylo založeno během 7.století celé město i okolí je bohaté na památky.

Mahdia má podle místních nejkrásnější pláže v Tunisku. Bezesporu patří k těm méně zaplněným. Město se rozkládá z úzkého poloostrova dál do vnitrozemí a na pobřeží se tulí jeden bílý domek vedle druhého s typicky zelenými dveřmi. Najdete tu písečné pláže plné jemného písku stejně jako dobrodružnější koupání u útesů.

Černou branou vstoupíte do starého města

Protože je Mahdia opravdu staré město, historii tu můžete objevovat na každém kroku. Už při vstupu do centra starého města (mediny) vás ohromí opevněná brána Skifa el Kahla (černá brána). Se svým 44 metrů dlouhým průchodem byla součástí 175 metrů dlouhých městských hradeb. Je jednou z nejpůsobivějších architektonických atrakcí města. Z její střechy si můžete vychutnat výhled na medinu a kousek od ní je bývalá mešita Dar el Himma, kde je nyní malé muzeum hedvábí. Město není přehlcené pastmi na turisty, naopak tu poznáte tradiční život. V tradičních tkalcovských dílnách tu zpracovávají to nejjemnější hedvábí se zlatými a stříbrnými nitěmi.

Poznejte nejzajímavější stavby a místa v Mahdii

Velká mešita byla původně napojená na městské opevnění, ale po nájezdu Španělů byla tak zničená, že musela být postavená úplně znovu. Vstoupíte do ní neobvykle monumentálními dveřmi a zajímavá je i absence minaretu. Kousek od ní se na nejvyšším místě rozkládá mohutná pevnost Bordj el Kebir, z jejíhož cimbuří dohlédnete na bílý hřbitov, město i starý přístav.  Právě k tomu se dá vydat hned od pevnosti, směrem ke špičce ostrova s majákem. V oblasti starého přístavu je několik zajímavých ruin. Mahdia je dodnes významným tuniským přístavem.

Relaxace na pláži i v lázních a dobrodružné potápění

Mahdia je oblíbená pro své nádherné pláže, kterých je k dispozici víc než 6 kilometrů. Pozvolný vstup do moře, přísun čerstvých mořských plodů a klid vytváří dokonalé podmínky pro odpočinkovou dovolenou. Ještě víc se zrelaxujete při thalassoterapii (pomocí mořské vody) v některém z lázeňských center. Potápění tu není ledajaké. Kromě úchvatného podmořského života kolem útesů můžete objevovat i několik vraků z období 2. světové války.

Výlet za africkým koloseem

Jen 40 kilometrů od města leží El Jem, kde si můžete prohlédnout největší a nejzachovalejší římské koloseum v Africe. Monument mohl pojmout až 35 tisíc návštěvníků a pochází ze třetího století.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *