Ostrov Djerba je velmi vyhledávané a oblíbené středisko. Ostrov se nachází v Gabenském zálivu. Ostrovu dominují dlouhé pláže, slunce, háje olivovníků a datlovníků. Ostrov je bohatý na historii.

Ostrov Djerba se nachází jen 5 kilometrů od pobřeží Tuniska, se kterým ho spojuje Římská cesta. Dá se na ni dojet i trajektem a nejpohodlnější je letiště přímo na ostrově. Svým charakterem připomíná Karibský ráj ve Středomoří. Skvělé podmínky tu umožňují dovolenou i v zimě. Ostrov zaujímá přes 500 metrů čtverečních a nudit se tu rozhodně nebudete. Celý ostrov skvěle poznáte ze sedla čtyřkolky, kterou si tu můžete půjčit.

Podívejte se na krokodýly i tradiční život na Djerbě

Nejoblíbenější turistickou atrakcí je Djerba Explore Park, který v sobě kombinuje historii, zábavu a nakupování. Je rozdělený do pěti částí, kdy zdarma jsou přístupné malebné uličky s náměstími a obchůdky s restauracemi. Do dalších tří částí platí společná vstupenka. Můžete navštívit muzeum Llla Hadria s prvotřídní sbírkou tuniského a arabsko-muslimského umění čítající na 1000 kusů. V další části je skanzen Djerba Heritage a podíváte se do zrekonstruovaných tradičních dílen pro tkaní, výrobu keramiky a olivového oleje za přítomnosti řemeslníků. Nejdobrodružnější zážitek poskytuje krokodýlí farma se 400 krokodýly, které můžete pozorovat při krmení nebo se vyfotit s mládětem.

Nechte se okouzlit atmosférou místních městeček

Největší město Houmt Souk má i vlastní pevnost ze 13. století a malebné bílé domky poskytují příjemné zázemí pouličnímu bazaru, kde seženete vše, od koberců až po koření. Město Midoun je proslulé pro svůj páteční trh, největší na ostrově. Centrum města je tvořené úzkými uličkami a nádhernými domy s typickými arabskými dveřmi. Pochutnáte si tu na rozmanité kuchyni. Za tradičním hrnčířstvím se vydejte do Guellaly, kde žije na 450 hrnčířů a jejich práci tak můžete obdivovat na každém kroku.

Plameňáci jsou vzdálení jen krátkou vyjížďkou lodí

Úžasný zážitek je pozorování na poloostrově Ras Rmel, kde při troše štěstí uvidíte i delfíny. Stovky růžových plameňáků vytváří nádherný kontrast k azurovým vodám moře. Nejlépe se sem dostanete Houmt Souk lodí.

Vychutnejte si nádherné pláže na maximum

Pláže patří k tomu nejlepšímu, co Djerba nabízí. Na 150 kilometrů pláží s jemným pískem poskytuje nejrůznější příležitosti pro vodní radovánky, včetně plavby na pirátské lodi. Protože je tu poměrně větrno, k perfektním aktivitám patří windsurfing nebo kitesurfing. Z pláží není nikdy daleko do restaurací a za zábavou. Pláže poskytují i úchvatné pohledy na západ slunce, ty nejkrásnější jsou na Borj Djillidj.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *