Monastir je pravděpodobně po boku ostrova Djerba nejznámější turistickou destinací. Pokud hledáte místo klidu Monastir není pravděpodobně tou nejlepší volbou, díky jeho značné popularitě je hojně navštěvován turisty. Jinak jde o velmi krásné letovisko s dlouhými a písčitými plážemi. Vhodné pro rodiny s dětmi. Celé místo má bohatou historii.

Monastir se nachází v severovýchodním Tunisku a díky své poloze poskytuje ideální útočiště pro pohodovou dovolenou. Se svým atraktivním přístavem, včetně staré rybářské části, historickými pamětihodnostmi a dostatkem hotelů a restaurací nabízí různorodé aktivity pro spoustu lidí, včetně nočního života a sportu. Nedaleko je i golfové hřiště.

Monumentální pevnost Ribat je dominantou města

Zdejší pevnost Ribat, postavená v roce 796, je nejstarší pevností postavenou arabskými dobyvateli. Je velmi dobře zachovalá a po stovky let byla navíc rozšiřovaná, až na dvojnásobek své původní velikosti. Její projití tak vyžaduje trochu fyzického úsilí, ale stojí za to. Především výhled na město Monastir a moře je uchvacující. Její součástí je muzeum islámského umění a artefaktů, které vystavuje islámské texty, látky, keramiku, vyřezávané střešní tašky a originální astrolaboratoř z roku 927.

Mešita a mauzoleum zakladatele svobodného Tuniska stojí vedle sebe

Krásná je i mešita Bourguiba s 86 růžovými mramorovými sloupy, které podpírají klenbu. Nedaleko je neméně působivé Bourguibho mauzoleum se třemi kopulemi a dvěma minarety u vchodu do komplexu. Odpočívá zde Habib Bourguiba, místní rodák a zakladatel svobodného Tuniska. Mauzoleum je doplněno informacemi a předměty souvisejícími s Bourguibou a je přístupné turistům.

Aktivní odpočinek u moře

Dlouhé pláže lemované palmami doplňují restaurace a kavárny na pobřeží. Kromě tradičních vodních aktivit v průzračně čisté vodě se tu můžete věnovat i lyžařskému parasailngu, vyrazit na šlapadle nebo na plachetnici. Ještě podrobněji prozkoumáte moře se školou potápění. Z pláže se taky můžete vydat na projížďku na kole nebo v tradičních koňských povozech.

Za nákupy ovoce i tradičních výrobků

Poznejte místní život a vydejte se pěšky za nákupy. Spíše ve staré části města najdete tradiční arabské tržiště (jmenují se souk), kde tu řemeslníci nabízí spoustu koberců, keramiky, stříbrných šperků, koření, tradičních sladkostí nebo i starožitností. V přístavním tržišti pak můžete poznat běžný život a hlavně ráno tu místní vybírají z největší nabídky čerstvého ovoce, zeleniny i ryb.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *